e

Polygon Pluss

on täiskasvanutele

Tere, oli kord.

Tegelikult… tegelikult käisid Sa kunagi kooliteatris ja unistasid lavakast. Või isegi käisid lavakas või pedas või viljandis ja õppisidki teatrit. Või olid ülikooli või harrastusteatri trupis. Käies teatris, vaadates lapse kooliaktuse esinemisi, saates teda näite- või tantsuringi mõtled, et miks minul see kõik kuhugi kadunud on, kaugele ära vajunud või … Sa igatsed seda õhkkonda tagasi. Kuhu jäi see minu teatrikursus, see näitlemise-unistus?

Aga Sa ju mäletad?

Mäletad neid proovitegemisi, pikki öösse vajuvaid õhtuid enne esinemist, esinemise õhkkonda, laval tekkivat adrenaliinilaengut, ühiseid reise, õhtuid ja öid, filosofeerides maailmast ja kujutledes oma tulevikku. Sest see oli… kirjeldamatu. Eriline õlgõla tunne, eneseületus, hüpe vette ja selle järellainetus, need sõbrad seal ja igavesti… Jah, see, kuidas paus kandis… ! Isegi kui Sul sellist mälestust ei ole- siis nüüd on aeg see kogemus saada!

Ja on täna.

Tamur Tohver: “Mina läksin näiteringi seitsmeaastaselt. Täna on meil teater, teatrikool ja mõnel teatrikunsti magistrikraad. On seda vähe või palju- aga ma olen enamuse ajast, mis salata, veetnud prooviruumis või laval, kaamera ees ja/või lava taga. Mul on eestitäis sõpru igal elualal ja võrratud mälestused. Mul on lugematuid kontakte “seletamatuga”, mida võimaldab inspiratsiooni kasutamine. Ma tean, kuidas pausi tekitada ja kasutada nii, et see kannab.”

Tule nagu oled.

Mõistad? Lihtsalt tuled kohale ja oled. Ei eriteadmisi, ei erivarustust. Täiskasvanute teatrikursus algab just Sinu tahtest ja Sa leiad uue maailma koos uute sõpradega. Polygoni eesmärk on hoida elu elus läbi mängu! Laulu- ja tantsupidu on vaid aegajalt. Ja ammu juba vaid valitutele. Nii et… paratamatult tulevad piirid ette.

Täiskasvanute teatriõpe Polygon Teatrikoolis

Ja on homme.

Teatritegemise korvamatu hetk kestab kogu aeg. Sa annad ja saad energiat, arendad ennast proovis ja etendusel füüsiliselt ja vaimselt. Teatri ainulaadne ja kordumatu hetk on: olla laval ja tunda, kuidas paus kannab (vt artiklit). Mäletad? Teatri sünniks ei ole muud vaja, kui et keegi läheb läbi tühja ruumi ja keegi teine vaatab teda.

Polygon Pluss

Septembris 2014 alustas täiskasvanute aastaringne teatrikursus Polygon Pluss. Miks? Sest ei ole mõisteid vara või hilja. Me soovime jagada, mida oleme aastakümnetega kogunud. Polygon tegeleb kutselise teatri, teatrihariduse ja enesearendusega. Pluss tähistab edasiõppimist ja see ongi midagi enamat: Sa suudad! Olnud aastad on meile kinnitanud, et just täiskasvanuna on väärtuste omandamisel ja jagamisel eriline koht Sinu elus.

Sinu elu kogu elu.

Pluss-rühma töövorm on enesearenduslik teatrikursus: lavakõne ja tekstianalüüs, väljendusvahendid ja nende kasutamine, inspiratsioon ja intuitsioon ning nende usaldamine jpm. Sa saad oskuse, kuidas eri situatsioonides hakkama saada, süveneb usk endasse ja eesmärgistatus kõikides elu tegevustes. See on Sinu isiklik rännak iseendas teatrikunsti abil. Ja me ei esita läbi matkimise kedagi teist. Hmm? Vaat just, hmm!

Aeg

teatrikursus toimub 2 korda nädalas, 1,5 h. Õpe on tasuline.  Tasu sobib kenasti koolituskulude alla, kool saab väljastada vastava kinnituse kursuse läbimise kohta. Haridus- ja Teadusministeeriumis kinnitatud õppekava kood on 85330

See energia, see kordumatu tunne etenduses.

Andrus, 42

Siia tuled kui koju. Siin on eriline õhustik, hingamine. Sa leiad ennast siin üles.

Anu, 32

Siin ma õpin mõtlema. Näen teiste silmade läbi asju, mida ise veel näinud pole. Siin on tore olla mina ise.

Teatrikooli õpilased

See on MEELETU, millega teatritegijad ja näitlejad hakkama on saanud. Sellist emotsiooni annab tavalisest teatrisaalist otsida. Lausa kohalikud linnud andsid oma panuse vastava meeleolu loomiseks. Justkui tellitult, õige koha peal, siis kui üks MEELETU ärimees jõudis oma uue, otsitud maja juurde lisasid kohalikud kured oma häälitsustega seda looduse tunnetust juurde. Samas, mida mina otsisin sellest tükist, seda ka leidsin. Ma ootan alati, et see lugu ja need näitlejad keda ma vaatama lähen puudutaksid mind ja nad tegid seda. See tükk on mõeldud enamasti just neljakümnendates meestele. Ka Jaan Tätte on selle kirjutanud just selles vanuses. Neljakümnes elusaasta on just see verstapost, kus sa hakkad mõtlema selle üle, et kas see tee, kus oled või need valikud,mida oled teinud, kas need on just need õiged? Veel on aega muutusteks ja paljud mest on valmis MEELETUSTEKS. Mõni jätab oma senise pere ja abiellub endast mitukümmend aastat nooremaga, keegi vahetab ametit jne. Samas kõigil tekib enne oma isiklike otsuste tegemist vajadus korraks aeg maha võtta ja analüüsida oma seniseid otsuseid ja vajadusel midagi oma elus muuta. Paljud on valmis selle nimel MEELETUSTEKS. See tükk räägibki ühest MEELETUST ja tema valikutest. Väga hea ja mõtlemapanev tükk.

Kaarel Mäesalu Facebook

Kas need on Polygoni õ p i l a s e d? Ma kujutan ette, millised on siis veel lood kutseliste näitlejatega- peab sügisel kindlasti tulema!

Teatrikülastaja Sirje vaheajal

Tänud meeldiva etenduse eest, võrratu keskkond ja väga toredad andekad näitlejad!Supper!!!!

Sigri Facebook

Tahaksin jagaga oma tänast teatrielamust. Lihtsate inimeste lihtne teater. Vaatad etendust… ja ometi istud nagu peegliees, kohati nagu häbipingis… kas me, eestlased, tõesti sellised oleme. Sai nii nutta kui naerda. Soovitan soojalt homme õhtul plaani võtta ja külastada. On oma linna tuttavaid nägusid ja pealinna uusi toredaid karaktereid. Läbilõige eesti inimestest, rõõmudest, muredest, unistustest ja reaalsusest. Tasub vaatamist.

Lydia, muuseumitöötaja

Mulle väga meeldis, kuidas suudeti lihtsate vahenditega luua elamusrikas stsenaarium. Tänu minimalistlikule lavakujundusele ja vähestele rekvisiitidele jäi mul piisavalt ruumi oma kujutlusvõime kasutamiseks. Ja üldse on väga vahva näha Eesti noori näitlemas 🙂

Nataly

Äge, otsekohene, mõtlevapanev. Erinevate generatsioonide mõttelaadide ja prioriteetide erinevustest hea ja eluline ülevaade. Soovitan julmalt vaadata, kõigil.

Sten, juhatuse liige