e

Kriips

Lutz Hübner
Kriips

21

mai
Teatrikooli õpilasetega lavastaja
Sügise esimene etendus 28. septembril ja 11. oktoobril kell 19 Polygon Taevateatris Rävala 8, 7. korrus

Etendusest lähemalt

See on casting! Siin on kaalul töökoht! Kas see ei jõua teile juba kohale? See ei ole mingi klassiekskursioon koos luuremänguga, see on töökoht televisioonis kaheksa tonni eest kuus, tasuta firmariided, otseülekanded, VIP-lounge, kõigil üritustel kohalkäimine, see on ülikõva asi. Mida teie siis selles saates teha tahate? Kotijooksu või? Te peate aru saama, et teist oleneb seal väga palju! Maren: Asi pole üldse selles, sa vastik valetaja, ja sa tead seda väga hästi! Lilly: Milles siis asi on? Milles? Maren: Need haiged küsimused mu ema ja kooli kohta, sa ajasid mind täiesti teadlikult endast välja. Lilly (karjub): Sulle ju meeldib teater, mängi siis Kelly Familyt, valeta siis! Neil on ju täiesti ükskõik, kas su vanemad on lahutatud või mitte, unusta see psühhojura ära! Kus see probleem siin on, kui sina oled koolis luuser, kas see on minu süü? Kas mina pean sind jalule aitama? Mina? Pärast seda, kui sa mind siin täis sittusid? Mina? Sa värdjas eit, kas see on minu probleem, kui sina hakkama ei saa? (Maren läheb Lilly juurde, annab talle kõrvakiilu, Lilly karjatab.) Petra läheb vahele. Maren tahab uuesti lüüa.) Petra: Lõpetage, kohe! (Petra lahutab mõlemad, Maren variseb kokku ja hakkab hüsteeriliselt nutma.) Lilly: Hull oled või? Sa oled ju täielik hull! Sa peaksid hullaris olema!!
creeps tähendab inglise keeles “veidrikud, imelikud…” . tundsime, et otse-eestindamine, nagu vahel kombeks, on seekord täpsem. sest kuskilt jookseb piir, maakeeli kriips. ja kui me midagi ei taha, on meie suu ka kriips. ja vahel on mõnel elul kriips peal. vahel joonistame kriipsujukusid ja vahel käitume kui viimased. siis saavad meist kriipid- kriipsudest üle veidrikud, kes me vast olla ei tahaks… kuid edevuses ja kuulsusejanus laseme endist need välja meelitada. ja tulemuseks on Creepshow. sest tegelikult me kaamera ette ei taha. ei taha. või siis…?
see on teatrikooli lugu L. Hübneri “Creeps”-näidendi põhjal kolmest murdeealisest tüdrukust, kes astuvad just praegu lapse-east täiskasvanu maailma. seda mitte nii vanuse, kuivõrd situatsiooni poolest- tegevus toimub kaasaja Eestile nii tuttavas hetkes: telesaate casting e proovivõte. selle käigus ristuvad kolme peategelase maailmad üsna valusasti ja nagu showbisnisile omane, toimub ka kokkupõrge ärakasutava ja skandaalijanuse kuulsuse ning üldinimlike väärtuste – toetamine ja usaldus – vahel. ometi on igal tüdrukul isiklik soov ja loo lõpuks…