e

Kas ma olen nüüd elus

Siim Nurklik
Kas ma olen nüüd elus

21

mai
Esietendus: 2010 aasta märtsis Solarise parklas

Etendusest lähemalt

2009.aasta näidendivõistlusel teise koha vääriliseks tunnitatud Siim Nurkliku teksti põhjal luuakse lavateos, mis oma vormilt hõlmab tavalist retoorilist dialoogi, improvisatsiooni, koreograafiat ning vokaalharjutusi. Erinevad ülesandepüstitused nõuavad tavapärasest suuremat kontsentratsiooni. Antud meetod jaotab õpilaste tähelepanu füüsiliste väljendusvahendite ja inspiratsiooni / fantaasia arenduse tehnikale etendus- ja esituskunstis. Tegemist on õpitoamudeliga, mis erineb tavalisest draamaetenduse loomise käigust. Suur osa nähtust on etüüdipõhiste katsetuste tulemus.
Kasutades algallikas antud dialooge ja indiviidide üksikmõtteid (tavalise loo rääkimise asemel) ning erinevaid esituslaade, läbib lavastus erinevaid ajatasandeid ja ruume. Loo keskmes on indiviidid, kes saavad oma mõjutused erinevatest kontaktidest ning kes seeläbi peaks jõudma isiklike hoiakute loomiseni. Suudavad nad aga enam seda? Saada endaks? Mõistame vastastikku üldse me lõpuni? Refrään on armastus, reklaam on ilu, intervjuu on edu, reaalsus on sürreaalsus:
-ma tahan elektroonilist suhet -kus ei pea käest kinni hoidma -kus räägitakse ainult siis kui midagi öelda on -kus ei ole pealtvaatajaid ja kõrvalthindajaid -kus on suurem avatus vabadus kergus -ei ole lämmatavaid piire -tundeid mis ühel päeval lihtsalt otsa saavad -on ainult sõnad millesse võid palju rohkem panna kui neis on -inimene kellesse võid palju rohkem panna kui temas on -ma tahan elektroonilist suhet -mis ka pärisilmas püsiks Üksindus esimesest silmapilgust. Lugu esietendub Solarise keskuse keldriparklas. Solarise, mille hüüdlauseks on „Elu on ilus“. Eesti hetkel kuulsaima kontserdimaja keldris, mille nimi on Nokia, mille hüüdlause on „Connecting people“.