e

Peiarite õhtunäitus

Madis Kõiv
Peiarite õhtunäitus

21

mai
Esietendus: Juulis 2011 Kiisatammel

Etendusest lähemalt

Madis Kõivu teatrilugu nägid omal moel teatrikooli TeatriPolygon stuudiolased ja Kiisatamme teatrimalev, Vaatemäng toimus Kiisatamme Kultuuritalus, sedapuhku pööritasid seda Juhan Uppin, Margus Möll, Tuuli Merimaa, Eneli Rüütli ja Hellar Bergmann.
15. jaanuaril 2012 mängiti etendust Teatris NO99 Tallinnas.
JASPER: Nüüd poiss, pill üürgama, nii et linnud lennust kukuvad! LUUDO: Mispuhuks? Pulmadeks, leerideks, matusteks? JASPER: Mis meil tühja, lase kõik läbisegi.
Madis Kõiv: ”Mälestus meie olemisest, lihalikust ja kehalisest noorusest, kõige ülemast, mis olemises ja lihalikkuses ja nooruses on meile antud, kus olemise välisruum on seesamane tema siseruumiga…”
HELGA: Kui Kontverdi rehi… JASPER: Jah? HELGA: Mis jah? JASPER: Jah põles, kaks korda põles… noh! HELGA: Kas… sina… JASPER: Ei.
Madis Kõiv: “…olemine oma kõrgeimas elulises intensiivsuses nõuab aga surma ennast, Et iseendaks jääda ja teoks teha ja tõestada ennast, aga ikka ja ainult selleks, et teda, suremist nimelt, ära unustada.
NIKKER: (tuleb küünist) Oodake kurat, me tahame kah lüüa, ega meiegi rusikad sarvest ei ole. LUUDO: Pussnugadega või? KOTLEP: Kes kellega lööb? NIKKER: Kellele ma panen? Näita mulle nägu ette, küll mina panen. JASPER: Mis sa pärid, pane kelle nägu on rusika päri, pane ära, pärast küsid. NIKKER: Omad mehed kõik, igaühele kõlbab lüüa, ühed ninarootsud kõigil silmade vahel. JASPER: Pane huupi. KOTLEP: Tõmba, et saaks alata. ABEL: Pane kellel on võõras nägu. NIKKER: Uus väits, sinu pääl tuleb ära proovida (äigab Abelile)
Madis Kõiv: ”Aga midagi loomalikku, midagi toorest ja jõhkrat ei ole selles hüppes, mida me siin meelde tuletame, ennem on hüpe ülimalt lihalik, st, vaimne mäng: meie maise tegevuse äärmine tihedus kui ülim lihaline pinge on puhtalt vaimne. Tähendus ei tule manast või loitsust, on vaimne intensiisvus ise oma lihalikus kohalolemises."