e

Tuhkatriinumäng

Paul Eerik Rummo
Tuhkatriinumäng

21

mai
TALLINNA ÜHISGÜMNAASIUMI TEATRIKLASSI 1. LENNU DIPLOMILAVASTUS
Esietendused 15. ja 16. mail 2015
2. juunil kell 16 Hopneri majas, Raekoja plats 18 Tallinn
19. juulil kell 20 Noblessneri sadamas

Etendusest lähemalt

“Tuhkatriinumäng” on põnev ja õpetlik noorsoolavastus. See ei ole tuntud muinasjutt Tuhkatriinust.
Näidendi tegevus toimub ühel päeval üheksa aastat pärast Printsi ja Tuhkatriinu pulmi. Prints püüab selgusele jõuda, kas ta on ikka abiellunud tõelise Tuhkatriinuga või hoopis peretütrega. See on näidend tõe otsimisest ja selle mõttetusest. Prints, kes eksleb lossis ja otsib tõelist Tuhkatriinut, põrkub Perenaise kaosevõimule.
Just praegu räägitakse palju vandenõuteooriatest, sellest, et meid jälgitakse, et me ei tea, kes tegelikult maailma valitseb ja juhib, et me ei tea tegelikult mitte midagi. Või teisiti – teame kõike ega pane seda teadmist enda sees enam tähele. Õhk on kahtlus(tus)test paks. See on järellugu – me näeme tegelasi 9 või 19 aastat pärast muinasjutu õnnelikku lõppu. Visalt kinni hoidmas pooltõdede hargnematust võrgust, kuid siiski kobamisi liikumas lähemale eneseleidmisele. Seda on lavastatud kümneid kordi üle maailma- ja täna, on ta endiselt aktuaalne. 1971.aastal lavastati “Tuhkatriinumäng” New Yorgis Broadway’l.
Kas te olete korraks mõelnud, kuidas murdeealised noored, kes alles kohanevad, end selles määratlematus maailmas tundma peavad? Kas taipame, millist maailma meil pakkuda on?
Aga endiselt on see ka mäng ja mängulust on meil alles!

Laula kaasa

Tüdruk su silmad on märjad tüdruk miks oled kurb vaatan su siniseid silmi nad räägivad loo poiss su hinges on kurbus süda valu täis Kes tegi sul haiget poiss, miks oled kurb ei ole kuskil haldjat kes päästa võiks sind päästa end ise tuleb kindlaks vaid jää silmist sa pisarad pühi alla anda ei või naer võidab võimasagi kurja ainult uskuma pead poiss kui tead kuhu minna muul pole tähtust sel teel ära otsi sa tõde selles loos olgu mis on see tõde hea või paha õde sinul on oma lugu ja laulda see laul olgu mis on see tõde hea või paha õde sinul on oma lugu ja laulda see laul  sinul on oma lugu ja laulda laulda see laul
/Kätlin Palmsalu/

Meediakajastused

Delfi Noorte Hääl kajastab “Tuhkatriinumängu” näeb Merepäevadel  
Polygoni teatriklassi esimene lend tõi lavale “Tuhkatriinumängu”
Tamur Tohver intervjuus ERRle “Tegusteme põhimõttel: inimeselt inimesele” 

Siin ma õpin mõtlema. Näen teiste silmade läbi asju, mida ise veel näinud pole. Siin on tore olla mina ise.

Teatrikooli õpilased